رنگ سال 2023 چیست؟

رنگ سال 2023 چیست؟
4 دقیقه
مریم محمدپور
مریم محمدپور
دوشنبه 1 اسفند 1401

وجود رنگ ها حس و حال تازه‌ای به زندگی ما می‌دهند. بدون رنگ‌ها دنیا کدر و تاریک می‌شود. رنگ‌های تیره شوق و امید زندگی کردن را از ما می‌گیرد. در حقیقت همین رنگ‌ها معنای زندگی را برای ما نمایان می‌سازند.

با ترند شدن لباس‌های زیبا و خوش رنگ، علاقه مردم به خرید لباس‌های ترند متناسب با رنگ سال بیشتر شد. دغدغه اصلی  آنها ست کردن رنگ‌هایی بود که با هم تطابق داشتند. 

انتخاب رنگ سال 2023

پنتون یکی از کمپانی‌های معتبر و جهانی است که در زمینه  انتخاب رنگ سال شناخته شده است. مطمئنا شرکت‌های زیادی هر ساله رنگی خاص را به دنیای مد اعلام می‌کنند اما این شرکت، با مشورت بسیاری از طراحان مد و کارشناسان رنگ شناسی، بهترین رنگ سال را انتخاب کرده و به مردم جهان معرفی می‌کند

با فرا رسیدن سال میلادی جدید، موسسات مختلف رنگ‌های مد نظرشان را به عنوان رنگ سال اعلام می کنند. بیش از دو دهه است که پنتون به عنوان یکی از موسسات قدیمی و صاحب نام این وظیفه را برعهده دارد. به طور کلی اعلام رنگ سال توسط موسسه ی پنتون از سال ۲۰۰۰ به بعد آغاز شده است.

پنتون برای 2023 رنگ Viva Magenta یعنی سرخابی را در نظر گرفته است. به طور تقریبی می توان گفت رنگ سرخابی، قرمز، زرشکی یا ارغوانی رنگ سال نامیده شده‌اند. این رنگ نمادی از رفاه، ثبات، تعادل است وحس شجاعت و نترس بودن را به افراد القا می‌کند، چیزی که امروزه انسان در سراسر دنیا به آن نیاز دارند.

منشأ  رنگ Viva Magenta  از سوسک کوشینال گرفته شده است. این حشره  رنگ کارمین را تولید می‌کند که یکی از با ارزش ترین و درخشان ترین رنگ‌های طبیعی است.

رنگ های مشابه سرخابی

ممکن است رنگ سرخابی مطابق میلتان نباشد و حتی این رنگ به شما نیاید شما می‌توانید انتخاب دیگری برای استایل‌تان داشته باشید، یعنی به جای سرخابی از طیف رنگ‌های مشابه استفاده کنید. رنگ‌های صورتی، قرمز و بنفش می‌تواند انتخاب خوبی به جای رنگ سال باشند. به خصوص اینکه ساخت استایل‌های مونوکروم یا تک رنگ نیز در میان ترندهای سال بوده است. 

مفهوم رنگ سال 2023

رنگ سرخابی به خودی خود آینده‌ای روشن به همراه زندگی بهتر را نشان می‌دهد، رنگی شاداب که خوش بینی و شادی را تقویت می کند. در حالی که رنگ سرخابی پیوندهای عمیقی با گذشته و حال دارد، پنتون بیان می‌کند که رنگی است که برای زمان حال مناسب است، همه مردم را تشویق می‌کند تا در لحظه زندگی جسورانه داشته باشند.

ست کردن رنگ سال با دیگر رنگ ها

یکی از بزرگترین دغدغه‌های افراد ست کردن رنگ‌هایی است که اطلاعات کافی راجع به آنها ندارند. این افراد همیشه نالان از این موضوع هستند که چگونه رنگ‌های خاص را باهم ست کنند.  رنگ سال به قدری زیباست که  با مشکی،سرمه ای، زرد و خاکستری ترکیب فوق العاده‌ای می‌شود درحالی که رنگ خاکستری در کنار رنگ ویوا مگنتو(سرخابی) بسیار خاص و شیک می شود؛ زیرا رنگ سال رنگی شاد است و در کنار یک رنگ خنثی استایلی شیک را به ارمغان می‌آورد. 

51
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید؟ 02691300100 i_phone

^